חיפושדלג על חיפוש

ספורט בריא-איך עושים את זה?

17/03/2009

"כשמדובר בבריאות אנשים לא חוסכים בדבר, לוקחים ויטמינים ותוספי מזון שונים ולעתים שוכחים שהטבע העניק לגוף יכולות של ריפוי עצמי. פעילות גופנית נכונה הינה אחד הכלים להפעלת יכולת זו, המשפיעה לטובה על מצב הרוח, משפרת את פעילות הלב והריאות, ממריצה את מחזור הדם ההיקפי, בונה ומחזקת את העצם, ומאמנת את מנגנוני  השליטה הנוירו-מוסקולרית. כדי להיכנס לפעילות זו בלי נזקים יש לעשות זאת בדרך הנכונה" - אמר ד"ר אליהו אדר – מנהל היחידה לרפואת ספורט במרכז הרפואי "וולפסון", לקראת ערב ראיונות עם מומחים מ"וולפסון" בנושא ספורט בריא, בהנחיית העיתונאי איתן דנציג, שיתקיים ביום שלישי 24.3.09, בשעה 18:00, באודיטוריום העירוני, רח' הדדי 6 בת ים. הכניסה חופשית.
ישתתפו:

* ד"ר אליהו אדר – מנהל היחידה לרפואת ספורט, ידבר על ערך הפעילות הגופנית בגיל המבוגר והתאמת סוגי הפעילות לרצונו, ליכולתו ולמגבלותיו הרפואיות של המבוגר.

* ד"ר זאב פלדברין – סגן מנהל המחלקה האורתופדית, ידבר על פגיעות ושינויים בכפות הרגליים בגיל המבוגר ומה לעשות על מנת למנוע כאבים בזמן פעילות גופנית.

* ד"ר אלכס אדלמן – מנהל השירות להחלפת מפרקים במחלקה האורתופדית, ידבר על פעילות גופנית אחרי החלפת מפרקים.

* חגית איס – מהמכון לפיזיותרפיה, תסביר איך פיזיותרפיה יכולה לשפר כושר תפקודי וספורטיבי בגיל המבוגר, באמצעות חיזוק שרירים, עבודה על שיווי משקל, ועוד.

* רעיה ביטמן – מהמחלקה לתזונה ודיאטה, תסביר איך תזונה נכונה משתלבת עם ספורט לשיפור הבריאות.

* רוני גורודזינסקי – פיזיולוג מאמץ מוסמך במדעי הרפואה, ידבר על פעילות גופנית לאוכלוסיה המבוגרת, בדיקות שיש לערוך לפני התחלת פעילות גופנית, סוגי הפעילות המומלצים ועקרונות לביצועה, ופעילות גופנית ממוקדת לשיפור גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, סוכרת ועוד.  

המראיין - העיתונאי איתן דנציג, הדגיש שמניסיונו הציבור הרחב צמא למידע רפואי,  וכאן יש לכל אחד הזדמנות לשאול את מיטב המומחים שאלות ישירות, מבלי להיזקק ל"טופס 17". 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי כיום גברה מאד המודעות לספורט וליתרונותיו גם בגיל המבוגר, ובערב ראיונות זה יש לציבור הזדמנות ללמוד ממומחים כיצד לעשות זאת נכון וליהנות מיתרונות הספורט מבלי להינזק.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד