חיפושדלג על חיפוש

על הנגישות

26/04/2009

במסגרת הקורס לקידום בריאות המטופלים, נערך לראשונה בביה"ס האקדמי לסיעוד ע"ש א. וולפסון, יום עיון בנושא "עמותת נגישות ישראל עם הפנים לסיעוד", במטרה לחשוף את הסטודנטים לסיעוד לנושא הנגישות של אנשים עם מוגבלויות.

 

היום נפתח במפגש מרתק עם יו"ר העמותה - סא"ל יובל וגנר וסיפורו האישי. הוא היה טייס שהתרסק עם מסוקו, מה שהותיר אותו משותק בפלג גופו התחתון, ועם זאת הוא ממשיך בשירות פעיל בצה"ל והקים את עמותת "נגישות ישראל" ומשמש כיו"ר שלה. הסטודנטים למדו על החוקים והתקנות בנושא נגישות לאנשים עם מוגבלויות, ויום העיון הסתיים במפגשים חווייתיים, בהם התנסו הסטודנטים בשימוש בכיסאות גלגלים על רמפה ובדרך משובשת, תירגלו הליכה בעיניים עצומות בליווי כלב נחייה, ולמדו שיעור קצר בשפת הסימנים.

בתמונה:סטודנטית לסיעוד אירנה בלמן מתנסה בהליכה עם כלב נחייה מבלי לראות.  

"עכשיו הרבה יותר מוחשי לי כיצד מרגיש אדם עיוור שמובל ע"י כלב ונתקל במכשולים בדרך" אמרה סטודנטית שהתנסתה בכך. הסטודנטים הנלהבים אמרו שיום העיון תרם רבות להגברת המודעות שלהם לבעיות הנגישות של אנשים עם מוגבלויות, וכי מובן להם יותר כיצד יוכלו לעזור בצורה מעשית לאנשים עם מוגבלויות, כמו ע"י: לימוד בסיסי של שפת הסימנים, הפיכת המוסד המטפל לנגיש יותר, ועוד.

 

סימה אזולאי – מנהלת ביה"ס האקדמי לסיעוד "וולפסון", אמרה שבגלל חשיבות הנושא ומכיוון שאיננו חלק מתוכנית הלימודים השגורה, הוחלט בביה"ס לקיים יום עיון זה, כדי שהסטודנטים לסיעוד יחושו מקרוב ויבינו טוב יותר את האנשים עם מוגבלויות שבהם יטפלו בעתיד וכיצד ניתן להקל עליהם.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון", שבתפקידו הקודם במשרד הבריאות כמשנה למנכ"ל וראש מינהל הרפואה, היה שותף לקידום הנגישות של מוסדות ציבוריים לאנשים עם מוגבלויות, הביע את שמחתו על יוזמת ביה"ס האקדמי לסיעוד, בגלל החשיבות שהוא מייחס לנושא.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד