חיפושדלג על חיפוש

ביקורו של נשיא רוטרי הבינלאומי

14/05/2009

נשיא רוטרי הבינלאומי – דונג קרן לי, בעת סיורו בישראל, ביקר בפרוייקט "הצל לבו של ילד" במרכז הרפואי "וולפסון", שעוסק בניתוחי לב מצילי חיים בילדים מארצות העולם השלישי, ללא הבדל גזע, מוצא, דת, או מין, שאינם יכולים להינתח בארצותיהם. לי הביע את התרשמותו העמוקה מהפרוייקט ואמר שהוא קרוב ליעדים של רוטרי הבינלאומי, ששם לו למטרה למנוע תמותת ילדים מתחת לגיל 5.

 

לי הגיע ל"וולפסון" מלווה בנגידת רוטרי ישראל וראשי מועדוני רוטרי חולון, יפו וראשון לציון, וכן נציגת מועדון רוטרי הולנד ונציג רוטרי אנגליה, שלכולם מעורבות בפרוייקט. לי קיבל הסברים מקיפים מלווים בסרטון על הפרוייקט מפי סיימון פישר – מנכ"ל עמותת "הצל לבו של ילד", שסיפר כי נותחו כבר למעלה מ- 2,100 ילדים מ- 35 ארצות.


 

בצילום: מר לי - נשיא רוטרי הבינלאומי מחייך אל פעוט מזנזיבר המוחזק בזרועותיה של יעל לצרוס - נגידת רוטרי ישראל.צילמה שילה שלהבת

 


דונג קרן לי גילה ענין רב בפגישתו עם דבי כהן – אלמנתו של ד"ר עמי כהן ז"ל שייסד את העמותה. כהן סיפרה ללי הקוריאני, כי הרעיון לפרוייקט נבט במוחו של ד"ר עמי כהן – מנתח לב, בעת ששירת לפני יותר מ-20 שנה, כרופא של צבא ארה"ב בקוריאה, ושם הציל ילדים חולי לב, שלא היה להם פתרון מרופאים מקומיים. כשעלה לישראל החליט להגשים את חלומו בביה"ח "וולפסון".


בצילום משמאל לימין: ד"ר ציון חורי - מנהל טיפול נמרץ ילדים בוולפסון המחזיק על ידיו פעוטה מאוגנדה,גידי פייפר - נגיד לשעבר של רוטרי ישראל, גב' לי, מר לי - נשיא רוטרי הבינלאומי, וולטר פלמן - נציג רוטרי מאנגליה ופעיל בפרוייקט.צילמה שילה שלהבת   חברי הקבוצה ערכו סיור במחלקת הילדים ב"וולפסון" ונפגשו עם ילדים פלשתינאים, עירקים, וממדינות אפריקה המנותחים כעת, ועם ד"ר ציון חורי – מנהל טיפול נמרץ ילדים וממייסדי העמותה, שהפגיש אותם עם רופאים מטנזניה וניגריה המשתלמים ב"וולפסון". לבסוף הגיעה הקבוצה למעון באזור שם שוהים הילדים המנותחים עם המלווים, והתרגשו למראה הילדים המקסימים ששמחו להצטלם איתם.

 

יעל לצרוס – נגידת רוטרי ישראל  שתומכת בפרוייקט  "הצל לבו של ילד" בגלל חשיבותו הרבה, ציינה כי פרוייקט זה הוא אחד מתוך שני הנושאים שהוצגו בישראל בפני נשיא רוטרי הבינלאומי, מתוך מאות פרוייקטים בהם מעורבים מועדוני רוטרי ישראל. לצרוס הוסיפה כי לאחרונה הציגה את הפרוייקט בכנס למען השלום במזרח התיכון בטורקיה ובכנס השנתי של רוטרי באנגליה, כשהפרוייקט זוכה לתגובות נלהבות.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד