חיפושדלג על חיפוש

כאב ראש

כאבי ראש הם התלונות השכיחות ביותר מכלל התלונות הנוירולוגיות. עבודות שונות חישבו שכאבי הראש הינם התלונות השכיחות ביותר גם מכלל התלונות בעטיין פונים חולים לרופאי המשפחה.

הסיבות לכך הן מגוונות ביותר. מרבית התלונות מקורן בכאבים שאינם ממקור של פגיעה רקמתית מוחית ומשמעותן היא בעיקר בהיבט של איכות החיים והתפקוד היום יומי.  עם זאת במקרים מסוימים כאבי הראש הינם ביטוי למחלות בעלות משמעות רבה ומקורן בפגיעות מוחיות רקמתיות שיתכן והן מסכנות, דוגמת דימומים, גידולים, תהליכים דלקתיים של כלי הדם המוחיים, לחצים תוך מוחיים מוגברים ומומי כלי דם.בפגיעות מוחיות רקמתיות

היכולת להבדיל בין סוגי כאבי הראש השונים מבוססת בראש ובראשונה על האבחון הקליני (תלונות החולה ובדיקת הרופא). 

כאבי הראש שאינם ממקור של פגיעה מוחית רקמתית, מתחלקים גם הם למספר רב של סוגים השונים זה מזה הן באופי והן בטיפול הנדרש. הבדיקה על ידי נוירולוג מומחה הינו התנאי לאבחון נכון של המחלה. מיגרנה, הידועה מכלל תופעות אלו, הינה פגיעה בשכיחות הגוברת משך השנים. שכיחות המחלה נעה בין 40-60 ל - 1000 איש. במחקר מקיף שבוצע כל ידי ארגון בריאות העולמי (WHO) שמדד את עוצמת הכאב והמוגבלות  של חולי מיגרנה תוך כדי התקף, נמצא שתלונות אלו משתייכות לקבוצת המחלות המקשות ביותר על החולה.

סוגים נוספים של כאבי ראש שלא ממקור רקמתי הינם CLUSTER  ו-TENSION  וכאבי פנים דוגמת נוירלגיה של העצב המחומש.

במחלקה הנוירולוגית מאושפזים מטופלים הסובלים מכאבי ראש פתאומיים עזים ועמידים.מטרת האשפוז:

1, אבחון סוג ההתקף- באמצעות בדיקה נוירולוגית ובמידת הנדרש בדיקות עזר. במקרים ומתברר שהכאב אינו על רקע שפיר- טיפול בהתאם.

2. טיפול בהתקף חריף והדרכה לגבי המשך טיפול לאחר השחרור.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד