חיפושדלג על חיפוש

דף מידע להמשך טיפול סיעודי

דף מידע למשתחררים מהמרכז הרפואי הזקוקים להמשך טיפול סיעודי 

המפגש עם המרכז הרפואי באשפוז ובשחרור חושף את החולה והמשפחה בפני מציאות חדשה, לעיתים לא מוכרת, הדורשת התמודדות עם שינויים רבים במישור האישי, המשפחתי והחברתי.  השירות לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי הינו חלק מסל השירותים הפועל מתוקף חוק ביטוח בריאות ממלכתי – התשנ"ה 1995 וחוק זכויות החולה – התשנ"ו, 1996.

לשירותכם עובדים סוציאליים מומחים בתחום הבריאות והשיקום, אליהם ניתן לפנות הן במהלך האשפוז והן לקראת השחרור.

שירותי העבודה הסוציאלית ניתנים בתחומים השונים כגון:

התמודדות רגשית עם המחלה והשלכותיה

תכנון השחרור

מיצוי זכויות בבית החולים ובקהילה

 

השירות לעבודה סוציאלית ממוקם בקומת הקרקע בבניין הראשי של המרכז הרפואי (ליד מחלקת ניתוחי לב וחזה וליד המחלקה האורתופדית).

טלפון: 03-5028454/5

פקס: 03-5028456

דוא"ל: social@wolfson.health.gov.il

שעות פעילות השירות: ימים א'-ה' בין השעות 09:00-15:00.

לכל מחלקה יש עובדת סוציאלית קבועה. את העובדת הסוציאלית של המחלקה ניתן לאתר באמצעות הצוות הרפואי והסיעודי או בטלפון של השירות לעבודה סוציאלית.  

לנוחיותכם רצ"ב מידע רלוונטי אודות השירותים בהם תוכלו להיעזר לאחר השחרור:  

המוסד לביטוח לאומי

גבר מעל גיל 65 ואישה מעל גיל 60, המבוטחים בביטוח לאומי, זכאים לקבלת גמלת סיעוד (מטפלת). גמלת סיעוד ניתנת אך ורק למי שתלוי במידה רבה בעזרת הזולת לביצוע פעולות יום יום כמו: לבישה, אכילה, רחצה, ניידות בתוך הבית, שליטה בהפרשות, או הזקוק להשגחה. מי שזכאי לגמלה מקבל שירותי סיעוד של מטפלת. העזרה המקסימלית הניתנת  היא 16 שעות שבועיות.  לצורך תחילת התהליך יש למלא טפסים ולהעבירם לסניף ביטוח הלאומי בעיר המגורים:

יפו, התקומה 30. טלפון: 5127222.

בת ים, זבוטינסקי 2. טלפון: 5127090.

חולון, יצחק לבון 26. טלפון: 5127922.

את הטפסים ניתן למצוא באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי http://www.btl.gov.il, בסניפי הביטוח הלאומי, בקופות החולים או במשרדי השירות לעבודה סוציאלית. 

לשם קביעת הזכאות נבדקים אישורים שונים, כגון הכנסות הקשיש ונערכת בדיקה של התפקוד על ידי אחות מוסמכת שתבקר לשם כך בביתכם, תוך כשבועיים מיום הגשת התביעה. האחות תראיין את הקשיש ובני ביתו במקום מגוריו, ותבקש לבצע הדגמה של פעולות היום יום. פרק הזמן המקסימלי עד סיום תהליך הטיפול בתביעה כ- 60 יום.

חולה שאינו מקבל את העזרה המקסימלית, וחלה החמרה במצבו התפקודי, רשאי להגיש בקשה לבדיקה מחדש של מידת התלות בעזרת הזולת. גם במצב זה אישור קבלת סיוע מקסימלי מותנית בבדיקה תפקודית על ידי אחות מוסמכת.  

טרום סיעוד

בזמן הטיפול בתביעה, חברות הסיעוד אשר מספקות מטפלים/ות במימון המוסד לביטוח לאומי, מממנות שירותי סיעוד עוד בטרם התקבל אישור לקבלת גמלת סיעוד מביטוח לאומי. את רשימת חברות הסיעוד ניתן לקבל אצל העובדת הסוציאלית של המחלקה. מתן הסיוע הנו מיידי.  

עזרה סיעודית קצרת מועד לניצולי שואה

הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, רח' קפלן 17, תל אביב. טלפון: 6090866. פקס: 6963825.

פרויקט "סיעוד קצר מועד לאחר אשפוז" מיועד לניצולי שואה אשר עברו אשפוז, במימון הקרן לרווחה לנפגעי שואה בישראל. שעות הסיעוד המתקבלות מהקרן הנן בנוסף לקבלת שעות טרום סיעוד מחברות הסיעוד. העזרה מיועדת לניצולי שואה אשר:

 1. לא נעזרו במטפלת מטעם ביטוח לאומי לפני האשפוז.
 2. בעלי הכנסות, נכון להיום של עד 6500 ₪, למגיש הבקשה.
 3. שוחררו לביתם מבית החולים וזקוקים לעזרה.

את הפנייה לקרן לרווחה לנפגעי שואה יש לעשות דרך העובדת הסוציאלית של המחלקה לפני סיום האשפוז. 

סידורים חוץ ביתיים

סידור חוץ ביתי נעשה על פי מצבו התפקודי והרפואי של החולה, בהתאם להמלצת הרופאים במחלקה, ובהתאם להמלצת רופא גריאטרי, המשמש כיועץ למחלקות אחת לשבוע. האפשרויות לסידור חוץ ביתי הן:

1.      בית אבות לתשושים– מיועד לחולים אשר זקוקים לעזרת הזולת בתפקודיהם היומיומיים, אך אינם תלויים לחלוטין בעזרת הזולת. הסידור בבית האבות נעשה באמצעות לשכות הרווחה. יש לפנות עם ההמלצה הרפואית והסיעודית לעובדת הסוציאלית בלשכת הרווחה בעיר המגורים. התהליך לוקח מספר חודשים. ההמתנה נעשית בבית ולא בבית החולים, אין סידורים זמניים עד לקבלת מקום.    

2.      מוסד סיעודי / תשושי נפש– מיועד לחולים התלויים לחלוטין בעזרת הזולת בתפקודיהם היומיומיים. הסידור במוסד סיעודי נעשה באמצעות לשכת הבריאות. הפנייה ללשכת הבריאות תעשה באמצעות העובדת הסוציאלית של המחלקה בבית החולים. התהליך לוקח מספר חודשים. ההמתנה נעשית בבית ולא בבית החולים. ניתן לבצע סידור זה גם באמצעות קופות החולים.

3.      מחלקה לסיעוד מורכב– מיועדת לחולים אשר תלויים לחלוטין לעזרת הזולת בתפקודיהם היומיומיים וזקוקים להמשך טיפול והשגחה רפואית לאחר שחרורם מבית החולים. הסידור נעשה באמצעות מוקדי קופות החולים בבית החולים. ההעברה נעשית ישירות מבית החולים.

4.      שיקום– מיועד לחולים שלגביהם התקבלה החלטה רפואית שהם זקוקים לשיקום. הסידור נעשה באמצעות מוקדי קופות החולים בבית החולים. ההעברה נעשית ישירות מבית החולים.

מספרי טלפון רלוונטיים לצורך הסידור המוסדי:

לשכת הבריאות:

רח' הארבעה 14 תל אביב. טלפון: 5634848

לשכות רווחה:

חולון, רח' פנחס לבון 26. טלפון: 5025603.

בת ים, רח' נגבה 13. טלפון: 5556122.

יפו, לשכת שער יפו, שד' ירושלים 45. טלפון: 5128707

חוצות יפו, יפת 246. טלפון: 7253900

מוקדי קופות החולים: (בתוך בית החולים)

קופת חולים כללית, טלפון: 5028737, 5028698

קופת חולים מכבי, טלפון: 5028121

קופת חולים לאומית, טלפון: 5028597

קופת חולים מאוחדת, טלפון: 5028183

חברות הכוונה לבתי אבות

חברות פרטיות אשר מספקות ללא תשלום שירותי ייעוץ, סיוע והכוונה למציאת סידור מוסדי. פתרון זמני או קבוע לעצמאים, תשושים, סיעודיים ותשושי נפש. החברות מספקות מידע מקיף על זכויות הקשיש ומשפחתו, וסיוע בפנייה לרשויות וכן מסייעות למשפחות בהשגת הנחות ומחירים נוחים. את פרטי החברות ניתן למצוא אצל העובדת הסוציאלית.  

העובדת הסוציאלית תשמח לעמוד לרשותכם במהלך האשפוז בבית החולים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • שלום רב, נשמח אם תוכל/י לקחת חלק במחקר העוסק בהתנהגויות בתקופת הקורונה ע"י מילוי שאלון קצר. במידה והינך מסכים/ה אנא לחץ/י כאן

 • ביה"ח וולפסון מעניק שירות של עמדת השאלה לכיסאות גלגלים בכניסה לחדר המיון

 • בוט הקורונה של וולפסון

  בוולפסון ערוכים לטיפול בקורונה, בוט הבריאות של מיקרוסופט יסייע למענה ראשוני ולבדיקה מהירה של סימפטומים לקורונה. מוזמנים לנסות

 • תפילת שחרית מתקיימת מידי בוקר בשעה 7:30

  תפילות מתקיימות מידי יום בבית הכנסת של המרכז הרפואי: 7:30 - תפילת שחרית (מתחילים ב 'הודו'). תפילת מנחה: 13:20

 • ד"ר רפאל לוטן מונה למרצה קליני בכיר באונ' תל אביב

  ברכות חמות לד"ר רפאל לוטן שלנו, מנהל מחלקת האורתופדיה במרכז רפואי וולפסון, על מינויו למרצה קליני בכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב.

 • ניתוח אורתופדי ראשון מסוגו באמצעות טכנולוגיה חדשנית אצלנו בוולפסון.

  פרופ' דרור לקשטיין, מומחה בכירורגיה אורתופדית ממרכז רפואי וולפסון, התראיין לתכנית הרדיו לגדעון רייכר ברדיו 103FM והסביר על הניתוח החדשני להחלפת ברכיים ומפרקים שמתבצע אצלנו בעבור טופס 17 רגיל לטובת הציבור.

 • דרושות אחיות לביה"ח החדש לילדים

  לקראת הפתיחה המתקרבת של בית חולים החדש לילדים, מהמתקדמים בארץ, הנבנה בסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר,היחידה לטיפול נמרץ ילדים גדלה. היכנסו!

 • 'וולפסון': סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  "מחלקה ראשונה" – כך נקרא פרויקט ראשון וייחודי מסוגו שמונהג החל מהשבוע במרכז הרפואי וולפסון בחולון ועיקרו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

 • ד"ר אלעד ברבר זכה בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

  ד"ר אלעד ברבר, מתמחה באגף נשים ויולדות אצלנו, זכה השבוע, ביום שלישי, בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על עבודתו בנושא ״גורמים המנבאים לידה מוקדמת בהריונות עם צוואר מקוצר". ברכות חמות לד״ר ברבר על ההישג המרשים. בהזדמנות זו נאחל לו לימודים קלים לבחינת שלב א’ אליה ניגש בקרוב...

 • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

  אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

 • זוג הרופאים מ'וולפסון' טיפלו במשך שנה ב-1,500 איש במדינת פלאו

  ד"ר יהודית שור, רופאת עיניים, ובעלה ד"ר לואיס שור, כירורג אורתופדי, ארזו את ילדיהם ויצאו לשנת שליחות מטעם המדינה באי פלאו באוקיינוס השקט. במהלך השנה הזו הם טיפלו ב-1,500 חולים ואפילו הצילו את רגלו של השחיין הלאומי של פלאו שאמור לייצג את המדינה הקטנה באולימפיאדה הבאה. עכשיו כשהם חזרה בישראל הם אומרים: "נשמור על קשר ונמשיך לסייע מרחוק"

 • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

  בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

 • סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

  במרכז מיוחד שנחנך השבוע בשם "מחלקה ראשונה" מסייעים למטופלים בתביעות של קיצבאות נכות, בתיאום ובמיצוי זכויות מול משרדי הבריאות והביטוח הלאומי. במסגרתו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי. ידוע כי האזרח הפשוט מתקשה בדרך כלל בטיפול בבעיותיו מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וגורמי סיוע אחרים של המדינה במידת הצורך, והפרויקט למעשה מסייע ככל הניתן בתחום זה ובחינם. לפרטים:03-5028937

 • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

  עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

 • בואו להתנדב ביחידת "סגולה"!

  יחידת "סגולה" במרכז הרפואי 'וולפסון' עוסקת במיצוי זכויות למאושפזים מעל גיל הפנסיה ע"י מערך מתנדבים. אנו מזמינם אתכם לבוא ולהתנדב. לפרטים נוספים ולהתנדבות ניתן לפנות בטלפון: 035028050 או בדוא"ל:itayst@wmc.gov.il

 • דרושים מתנדבים לניסוי רפואי בתחום האונקלוגיה

  כל הפרטים כאן! לפרטים והרשמה יש ליצור קשר בטלפון: 03-5028813

 • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

  מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

 • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

  "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

 • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

  הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

 • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

  ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

 • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

  אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

 • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

  ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

 • חיסוני ילדים: מה אומר הדוקטור?

  ד"ר דיאנה טשר, מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים, בתשובה ל-10 טענות הנגד הנפוצות – גזרו ושמרו!

 • בדיקת דם או מי שפיר: במה לבחור ומתי?

  רגע לפני שאתן מקבלות החלטה במה לבחור, פרופ' יוסי שלו, רופא בכיר ביחידת אולטרסאונד נשים בוולפסון, עושה לכן סדר

 • ד"ר גילה מאירסון, מנהלת מיון ילדים: "יש ילדים והורים שפשוט לא לומדים מטעויות"

  "האופניים החשמליים העלו את רמת הפגיעות אצל ילדים", אומרת ד"ר גילה מאירסון, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריה, חודשי הקיץ ותחילתו של החופש הגדול מועדים לפורענות ומביאים איתם גל מקרי חבלה בילדים.

 • *קול קורא לתערוכה "אמנות וריח"* מחלקת א.א.ג. במרכז הרפואי וולפסון בחולון עוסקת בחוש הריח, בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים.

  אמנים בתחום האמנות הפלסטית החזותית מוזמנים להציע עבודות המשתמשות במדיום הריח, במישרין או בעקיפין. מדובר בתחום חדש. מטרת היוזמה לפתוח בדיון, להציג רעיונות ולקדם פעילויות רב-תחומיות. מועד התערוכה ומיקומה יקבעו בהתאם להצעות שיתקבלו. מועד אחרון להגשה 31.7.19. נא לשלוח לפרופ' יהודה רוט orl@wmc.gov.il

 • ד"ר אנגל מנכ"לית 'וולפסון': ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים"

  ד"ר אנגל: "אני ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים, כדי למנוע את המצב אליו הגיע הדור הצעיר. בנוסף, צריך ליצור מודל תשלום אחר של קופות החולים לבתי החולים עבור ימי אשפוז של מטופלים".

 • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

  The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

 • מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

  עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו, עם תחילת שנת תשע"ט, את התינוקת גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון

 • פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת מתראיין אצל מנחם הורוביץ בעניין מחקר בנושא שומן

  פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים וולפסון, משוחח על ניסוי בעכברים שנעשה בדנמרק בנושא שומן טוב ורע והשמנה. גנטיקה.

 • כוננות חורף בוולפסון

  חברי הנהלת המרכז הרפואי התכנסו כדי להתחסן נגד שפעת, כחלק מקמפיין לעידד הטיפול.

 • הטיפול יציל את מי שאלרגי לבוטנים?

  אלרגיה לבוטנים היא תופעה רחבה אשר שכיחה מאוד אצל ילדים. פרופ' אילן דלאל, מנהל אגף הילדים בוולפסון, כתב על כך וייעץ מה לא להסיק ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" - ומה - לא לעשות בבית!

 • מאור עיניים

  תינוק בן חודשיים הלוקה במחלה נדירה הגיע למיון של "וולפסון" במצב של עיוורון מוחלט ואז קרה הבלתי יאמן ...

 • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

  עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

 • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

  ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

 • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

  בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

 • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

  בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

 • כנס בנושא מיאלומה

  ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

 • MRI בדרך ל"וולפסון"

  משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

 • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

  המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

עבור לתוכן העמוד