חיפושדלג על חיפוש
  תמונה 3 4

  סבל שאפשר לשים לו קץ

  דלקות בנרתיק ובשלפוחית השתן מטרידות נשים רבות ונוטות לחזור שוב ושוב. הגם שבדרך כלל מדובר במטרד "בלבד" (שאין לבטל כלל וכלל את השפעתו על חיי החולה), הרי שלעתים עלולות אותן דלקות להתבטא במהלך חריף, או להוביל לסיבוכים של ההריון והלידה. באמצעות גישה אבחונית וטיפולית נכונה, ניתן לשלוט בבעיה ולשים קץ למצוקה.

   

  איך עושים זאת? פרופ' מיכאל דן מספר על המרפאה לזיהומים אורו-גניטליים

  מה הם זיהומים אוּרוֹ-גֶניטַליים?

  מדובר במחלות שפוגעות באיברי המין ו/או דרכי השתן ונגרמות ע"י מיקרובים כגון חיידקים, פטריות, טפילים או נגיפים (וירוסים). הזיהומים האורו-גניטליים נפוצים ביותר ופוגעים בכל הגילאים ובכל שכבות האוכלוסייה. שכיחים במיוחד הם זיהומי הנרתיק ושלפוחית השתן. אמנם, לרוב מדובר במטרד "בלבד" (אין לבטל את השפעתו על חיי החולה), אולם הדלקות עשויות לקבל ביטוי במהלך חריף ואף להוביל לסיבוכים בהריון ובלידה.

  גם בצורתם הפחות סוערת גורמים הזיהומים האורו-גניטליים למצוקה רגשית ונפשית, ופוגעים באיכות החיים. השלכות שליליות אלו הולכות ומתעצמות עם הזמן, משום שבמקרים רבים הזיהומים נוטים לחזור על עצמם, ואף להפוך כרוניים. תורם לכך גם הקושי באבחון ובאיתור גורמי זיהום. הסימנים של סוגי הזיהום השונים אינם מאפשרים לרוב להבחין ביניהם: כך למשל, צריבה בהטלת שתן היא אמנם אופיינית לזיהום בדרכי השתן (דלקת השלפוחית, לדוגמא), אך היא מופיעה גם בין תלונותיהן של נשים רבות שסובלות מדלקת בנרתיק (זוהי אחת מהסיבות שבגינן המרפאה עוסקת בשני סוגי הזיהומים הללו גם יחד).

  חשוב לא פחות לקבוע במדויק את הגורם המיקרוביאלי לזיהום, פעולה שהינה תנאי הכרחי להתווית טיפול נכון. מעבר לצורך באמצעי אבחנה מעבדתיים מתאימים, חשוב גם לנתח כהלכה את משמעות הממצאים: חלק מהמיקרובים הגורמים לזיהומים אורו-גניטליים יכולים להימצא גם בנשים בריאות ללא תלונות כלשהן; חיידקים שגורמים לזיהומים באברים אחרים בגוף (למשל: קולי בשתן) אינם מסוכנים אם נמצאו בנרתיק. פירוש מוטעה של תוצאות תרבית שתן או משטח נרתיקי עלול להוביל לאבחנה שגויה ולרישום של תרופה בלתי-מתאימה. מכשול אחר לטיפול יעיל קשור להופעתם של זנים עמידים לתרופות השגרתיות. יש להיות ערני לאפשרות זאת ולבצע בעת הצורך בדיקה לאיתור זנים עמידים, דבר שלא ניתן לעשותו בכל מעבדה. למורכבות הבעיה תורמת גם העובדה שהתרופות עצמן עלולות לגרום לעיתים לדלקת מקומית, ובכך להוביל למסקנות מוטעות אודות יעילות הטיפול.

  הזיהומים הנרתיקיים העיקריים

   דלקת נרתיק פטרייתית
  זוהי דלקת הנרתיק השכיחה ביותר באזורנו: היא אחראית לשליש מהמקרים. כ-75% מהנשים סובלות מזיהום זה לפחות פעם אחת בחייהן, וכ-10% סובלות מדלקות פטרייה חוזרות. הזיהום, התוקף בעיקר נשים בגיל הפוריות, נגרם על-ידי פטריית קנדידה שמקורה במעיים. הסימנים האופייניים הם גרד בפות, צריבה חיצונית בעת מתן שתן ותחושת בערה בנרתיק. אופיינית גם הפרשה נרתיקית לבנה, לעיתים גבינתית, שיכולה במקרים רבים להיות הביטוי היחיד לזיהום. הגם שנטילת אנטיביוטיקה, סוכרת והריון מעודדים את הופעת הדלקת, לרוב לא ניתן למצוא גורם סיכון כלשהוא גם בקרב נשים הסובלות מזיהומים פטרייתיים חוזרים. הטיפול בתכשירים אנטי-פטרייתיים, שניתנים דרך הפה או היישר לנרתיק, הינו יעיל על פי רוב. זיהומים חוזרים ניתן "לדכא" באמצעות טיפול מונע (נטילת התרופה פעם בשבוע). טיפול נגד הפטרייה במעיים אינו מסייע לפתרון הבעיה.

  נרתקת חיידקית 
  נרתקת חיידקית (bacterial vaginosis) הינה הגורם הזיהומי השני במעלה לתלונות נרתיקיות (כרבע מהמקרים). התהליך נובע משינויים באוכלוסיית החיידקים בנרתיק. הביטוי העיקרי הוא הפרשה נרתיקית דלילה, בעלת ריח דוחה המזכיר ריחו של דג מקולקל, ואשר עשוי להתגבר לאחר קיום יחסי מין. אפשריות גם תלונות לא ייחודיות אחרות (צריבה, תחושת בערה, כאב בעת משגל). בחלק מהמקרים התופעה עלולה לחזור שוב ושוב גם לאחר טיפול מוצלח. נשים הסובלות מנרתקת חיידקית נוטות לפתח סיבוכים במהלך ההריון והלידה, ומועדות יותר לזיהומים גיניקולוגים פנימיים. לכן, רצוי לאתר את הנרתקת החיידקית מבעוד מועד ולטפל בה לאלתר. הטיפול הוא באמצעות תרופות אנטיביוטיות אותן אפשר לתת דרך הפה או לתוך הנרתיק.

  טריכומוניאזיס
  הדלקת נגרמת ע"י טפיל ששמו טריכומונס ואגינליס. ההדבקה מתרחשת בעת מגע מיני, כלומר מדובר במחלת מין (להבדיל מהזיהומים הקודמים). טריכומוניאזיס היא גורם פחות נפוץ לדלקת נרתיקית בארץ. הזיהום גורם להפרשה נרתיקית מרובה בצבע צהבהב-ירקרק, צריבה בהטלת שתן, תחושת בערה בנרתיק וכאב בעת משגל. קיים טיפול יעיל הניתן דרך הפה. כיוון שמדובר במחלת מין, יש הכרח שגם בן הזוג יטופל במקביל, וזאת כדי למנוע הדבקה חוזרת. כמו כן, כן יש לשלול מחלות מין אחרות (זיבה וכלמידיה, למשל') הנוטות להופיע יחד.

  קיימות סיבות נוספות לתלונות נרתיקיות שחלקן קשור לתגובה אלרגית או גירוי מקומי, ואילו במקרים אחרים מדובר בתהליכים דלקתיים לא-זיהומיים, שיכולים לתת סימנים דומים לאלה שתוארו למעלה.

  המרפאה לזיהומים אורו-גניטליים

  המרפאה במרכז הרפואי וולפסון הינה הראשונה מסוגה בארץ. חלק בלתי נפרד מהבדיקה במרפאה הוא הבדיקה המיקרוסקופית של ההפרשה הנרתיקית, שבמקרים רבים יכולה לקבוע את האבחנה הסופית באופן מיידי.
  המרפאה הציבה לעצמה מטרה לסייע לנשים הסובלות מזיהומים נרתיקיים, בעיקר בצורתם הכרונית. עם זאת, הבדיקה במרפאה אינה מהווה תחליף לבדיקה גניקולוגית שגרתית.

  המרפאה פועלת בימי ה', בין השעות 09:00-12:00.לצורך בדיקה יש לקבוע תור מראש בטלפון: 03-5028729.

  *יש להימנע מנטילת אנטיביוטיקה, תרופות אנטי-פיטרייתיות או משימוש מקומי בטבליות ומשחות בשבועיים הקודמים לביקור במרפאה. אי הקפדה על הנחיות אלה עלולה לשבש את תוצאות הבדיקה. רצוי להצטייד בתוצאות של בדיקות קודמות*

  תגובות
  מס. התגובהתוכן התגובה
  1. דב (25/03/2019 11:01:05)
  2. חיים (25/03/2019 11:05:21)
  3. עדיין כך (17/07/2019 15:01:04)
  4. דש (18/07/2019 10:31)
  בר ימיןדלג על בר ימין
  חדשותדלג על חדשות

  חדשות

  המשך עצור
  • בואו להתנדב ביחידת "סגולה"!

   יחידת "סגולה" במרכז הרפואי 'וולפסון' עוסקת במיצוי זכויות למאושפזים מעל גיל הפנסיה ע"י מערך מתנדבים. אנו מזמינם אתכם לבוא ולהתנדב. לפרטים נוספים ולהתנדבות ניתן לפנות בטלפון: 035028050 או בדוא"ל:itayst@wmc.gov.il

  • *קול קורא לתערוכה "אמנות וריח"* מחלקת א.א.ג. במרכז הרפואי וולפסון בחולון עוסקת בחוש הריח, בהיבטים הרפואיים, המחקריים והתרבותיים.

   אמנים בתחום האמנות הפלסטית החזותית מוזמנים להציע עבודות המשתמשות במדיום הריח, במישרין או בעקיפין. מדובר בתחום חדש. מטרת היוזמה לפתוח בדיון, להציג רעיונות ולקדם פעילויות רב-תחומיות. מועד התערוכה ומיקומה יקבעו בהתאם להצעות שיתקבלו. מועד אחרון להגשה 31.7.19. נא לשלוח לפרופ' יהודה רוט orl@wmc.gov.il

  • דרושות אחיות לבית החולים החדש לילדים במרכז הרפואי 'וולפסון'

   לקראת הפתיחה המתקרבת של בית חולים החדש לילדים, מהמתקדמים בארץ, הנבנה בסטנדרטים הגבוהים והחדשניים ביותר, היחידה לטיפול נמרץ ילדים גדלה היכנסו❗

  • 'וולפסון': סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

   "מחלקה ראשונה" – כך נקרא פרויקט ראשון וייחודי מסוגו שמונהג החל מהשבוע במרכז הרפואי וולפסון בחולון ועיקרו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי.

  • ד"ר אלעד ברבר זכה בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

   ד"ר אלעד ברבר, מתמחה באגף נשים ויולדות אצלנו, זכה השבוע, ביום שלישי, בפרס "המחקר המצטיין" בכנס של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה על עבודתו בנושא ״גורמים המנבאים לידה מוקדמת בהריונות עם צוואר מקוצר". ברכות חמות לד״ר ברבר על ההישג המרשים. בהזדמנות זו נאחל לו לימודים קלים לבחינת שלב א’ אליה ניגש בקרוב...

  • סיוע מיוחד למטופלים בהתמודדות מול ביטוח לאומי

   במרכז מיוחד שנחנך השבוע בשם "מחלקה ראשונה" מסייעים למטופלים בתביעות של קיצבאות נכות, בתיאום ובמיצוי זכויות מול משרדי הבריאות והביטוח הלאומי. במסגרתו: סיוע חינם למאושפזים בהגשת תביעות לקיצבאות נכות מהמוסד לביטוח לאומי. ידוע כי האזרח הפשוט מתקשה בדרך כלל בטיפול בבעיותיו מול הביטוח הלאומי, משרד הבריאות וגורמי סיוע אחרים של המדינה במידת הצורך, והפרויקט למעשה מסייע ככל הניתן בתחום זה ובחינם. לפרטים:03-5028937

  • ד"ר אנגל מנכ"לית 'וולפסון': ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים"

   ד"ר אנגל: "אני ממליצה לטפל בנושא השחיקה של הצוותים הרפואיים ולהוסיף תקנים, כדי למנוע את המצב אליו הגיע הדור הצעיר. בנוסף, צריך ליצור מודל תשלום אחר של קופות החולים לבתי החולים עבור ימי אשפוז של מטופלים".

  • מנהלת וולפסון, ד"ר ענת אנגל: "לא רק שנישאר עצמאיים, נהפוך לבית חולים מוביל"

   אנגל בנתה קריירה מטאורית ועשירה עד שמונתה לאחרונה למנהלת החדשה של בית החולים וולפסון. בראיון ראשון ובלעדי לכלכליסט, מציגה תפיסה ניהולית מגובשת, מתווה אסטרטגיה שתוציא את בית החולים מהגירעונות

  • זוג הרופאים מ'וולפסון' טיפלו במשך שנה ב-1,500 איש במדינת פלאו

   ד"ר יהודית שור, רופאת עיניים, ובעלה ד"ר לואיס שור, כירורג אורתופדי, ארזו את ילדיהם ויצאו לשנת שליחות מטעם המדינה באי פלאו באוקיינוס השקט. במהלך השנה הזו הם טיפלו ב-1,500 חולים ואפילו הצילו את רגלו של השחיין הלאומי של פלאו שאמור לייצג את המדינה הקטנה באולימפיאדה הבאה. עכשיו כשהם חזרה בישראל הם אומרים: "נשמור על קשר ונמשיך לסייע מרחוק"

  • פרס האו"ם הוענק ל"הצל לבו של ילד"

   עמותת "הצל לבו של ילד", מהמרכז הרפואי וולפסון, הצילה את חייהם של למעלה מ-4,700 ילדים מ-57 מדינות .

  • חדרי ניתוח לב וזכוכיות צבעוניות: כך ייראה בית החולים לילדים בוולפסון

   בימים אלה מוקם בניין הילדים החדש במרכז הרפואי וולפסון. בווולפסון מתכוונים גם להקים אזור אשפוז ממוגן לשעת חירום לכל המאושפזים בבניין הילדים.

  • דרושים מתנדבים לניסוי רפואי בתחום האונקלוגיה

   כל הפרטים כאן! לפרטים והרשמה יש ליצור קשר בטלפון: 03-5028813

  • דלקת בדרכי השתן בילדים ובתינוקות

   מנהלת מרפאת נפרולוגית ילדים בוולפסון, ד"ר מיטל קידר, במדריך מקיף על דלקת בדרכי השתן אצל תינוקות וילדים. על מניעה, אבחון ודרכי טיפול על מנת להפחית את הסיכון לנזק כלייתי קבוע.

  • ד"ר מרדכי שמעונוב, מנהל המחלקה כירורגיה א' ,מסביר מהו ניתוח בריאטרי, תנאי סף אליו ודרכי החלמה.

   "לא מדובר בפתרון קסם. המטופל יתקבל לניתוח שכזה רק לאחר שניסה להתמודד עם משקלו בכל הדרכים המקובלות"

  • קמפיין 'וולפסון' נגד אלימות סוקר במספר אמצעי תקשורת.

   הצוותים הרפואיים והסיעודיים בבתי החולים שיתפו ברשתות החברתיות צילומי מחאה והזדהות

  • מחקר במחלקת ריאות בוולפסון: טיפול ייעודי לחולי COPD מביא לצמצום שיעור האשפוזים החוזרים

   ניתן לצמצם באופן דרסטי את שיעור האשפוזים החוזרים של חולי COPD

  • נס בוולפסון: הרופא הורה לאישה להפיל כי 'התינוק מת', ואז אירע הבלתי ייאמן

   אישה בהריון שהגיעה לבדיקה שגרתית בשבוע ה-29, התבשרה כי עליה לעבור הפלה היות ולולד שברחמה אין דופק ו"ככל הנראה הוא מת".

  • ד"ר אנגל ברשימת 50 המשפיעות של פורבס

   ריאיון עם ד"ר ענת אנגל, מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, אשר נבחרה השנה להופיע ברשימה.

  • מנכ"לית וולפסון, ד"ר אנגל, פגשה את שרת המשפטים

   השרה שקד שוחחה עם ד"ר אנגל על הקמת בית החולים לילדים על שם סילבן אדאמס במרכז הרפואי וולפסון, ועל הרחבת הפעילות בתחום 'הצל לבו של ילד'

  • חיסוני ילדים: מה אומר הדוקטור?

   ד"ר דיאנה טשר, מומחית ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות בילדים, בתשובה ל-10 טענות הנגד הנפוצות – גזרו ושמרו!

  • בדיקת דם או מי שפיר: במה לבחור ומתי?

   רגע לפני שאתן מקבלות החלטה במה לבחור, פרופ' יוסי שלו, רופא בכיר ביחידת אולטרסאונד נשים בוולפסון, עושה לכן סדר

  • ד"ר גילה מאירסון, מנהלת מיון ילדים: "יש ילדים והורים שפשוט לא לומדים מטעויות"

   "האופניים החשמליים העלו את רמת הפגיעות אצל ילדים", אומרת ד"ר גילה מאירסון, מנהלת חדר מיון ילדים בבית החולים וולפסון. לדבריה, חודשי הקיץ ותחילתו של החופש הגדול מועדים לפורענות ומביאים איתם גל מקרי חבלה בילדים.

  • אם יש לך סוכרת מסוג 2 וחלבון בשתן, את/ה מוזמן/ת להצטרף למחקר הכולל טיפול בתכשיר הניסויי מעכב כימאז שמטרתו לעכב את קצב הידרדרות התפקוד הכלייתי בחולי סוכרת

   אם הנך מעוניין לקבל פרטים נוספים על המחקר ולבדוק את התאמתך, אנא צור קשר עם היחידה לטיפול בסוכרת במרכז רפואי ע"ש א.וולפסון בטלפון: 03-5028392 או טלי 052-3374030

  • מתנה לחג: התינוקות הראשונים של תשע"ט

   עשרות תינוקות נולדו בבתי החולים ברחבי הארץ בשעות הראשונות של השנה החדשה. גלי כהן אלון (36) ובעלה טל ילדו, עם תחילת שנת תשע"ט, את התינוקת גפן - בת שלישית במשקל 2,948 ק"ג - אחות לשקד ונוגה בבית החולים וולפסון בחולון

  • פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת מתראיין אצל מנחם הורוביץ בעניין מחקר בנושא שומן

   פרופ' חוליו וינשטיין, מנהל יחידת הסוכרת בבית החולים וולפסון, משוחח על ניסוי בעכברים שנעשה בדנמרק בנושא שומן טוב ורע והשמנה. גנטיקה.

  • כוננות חורף בוולפסון

   חברי הנהלת המרכז הרפואי התכנסו כדי להתחסן נגד שפעת, כחלק מקמפיין לעידד הטיפול.

  • בגלל העישון: המחלה הכרונית שאנו חייבים להיות מודעים אליה

   יום המודעות למחלת הריאות הכרונית, COPD, שיצוין ב21/11 בעולם, הוא הזדמנות לבניית תוכנית ארצית למיגור גורם התמותה הרביעי בהיקפו

  • דרושים מתנדבים בעלי יכולת תקשורת גבוהה, יחסי אנוש

   לפרטים - היכנסו!

  • הטיפול יציל את מי שאלרגי לבוטנים?

   אלרגיה לבוטנים היא תופעה רחבה אשר שכיחה מאוד אצל ילדים. פרופ' אילן דלאל, מנהל אגף הילדים בוולפסון, כתב על כך וייעץ מה לא להסיק ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי "ניו אינגלנד ג'ורנל אוף מדיסין" - ומה - לא לעשות בבית!

  • מאור עיניים

   תינוק בן חודשיים הלוקה במחלה נדירה הגיע למיון של "וולפסון" במצב של עיוורון מוחלט ואז קרה הבלתי יאמן ...

  • סגן שר הבריאות ביקר ב"וולפסון"

   סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן, ערך ביקור במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון. במסגרת הביקור, הוא התלווה אל הנהלת המרכז, לסיור במספר מוקדים עיקריים ושוחח עם חולים

  • Israeli non-profit Save a Child’s Heart wins UN award

   The humanitarian aid organization first Israeli NGO to win the United Nation’s ‘Population Award’, for its work providing free heart surgeries to children in need all over the world.

  • מרכז לימוד ע"ש אלי בארי ז"ל יוקם במרכז הרפואי 'וולפסון'

   עמותת הידידים של המרכז הרפואי 'וולפסון', ביחד עם הנהלת בית החולים, ערכה השבוע ערב לזכרו של אלי בארי ז"ל, אשר כיהן כיו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי וכיו"ר 'אגמון' – גמלאי המוסד למודיעין. אלי בארי ז"ל פעל רבות לקידום המרכז הרפואי מתוך תחושת שליחות, בהתמדה ובנחישות. לזכרו יוקם מרכז לימוד ב'וולפסון'

  • וולפסון נגד האלימות- 45 מאבטחים, לחצני מצוקה ומצלמות

   ניר כץ, קצין ביטחון ראשי בבית החולים, מגלה: "יש הרבה מקרי אלימות מדי יום שהציבור אינו יודע עליהם". "כוח האבטחה בוולפסון מורכב מאנשים שמיומנים לטפל במקרי אלימות במסגרת בית החולים".

  • MRI בדרך ל"וולפסון"

   משרד הבריאות יעניק למרכז הרפואי 'וולפסון' 3 מיליון שקלים לצורך רכישת מכשיר MRI

  • 'וולפסון' משיק אתר חדש!

   המרכז הרפואי גאה להציג אתר מעודכן, נוח ואסתטי לשימושכם. באתר תוכלו למצוא מידע עדכני על המחלקות והצוותים, לבדוק את זמני הפעילות של המרפאות השונות ולאתר דרכי התקשרות, לצורך התייעצויות או זימון תורים

  • דרושים מתמחים בהרדמה

   מחלקת ההרדמה ב'וולפסון' מציעה תנאים מיוחדים למתמחים, בדמות מענק מקצוע מיוחד, תקן של משרד הבריאות והשתתפות בתשלום שכר הדירה. לפרטים והגשת מועמדות יש לפנות למחלקה בפקס: 03-5028843, או בדוא"ל: ezri@wolfson.health.gov.il

  • קו תמיכה לילדים חולי קרוהן והורים

   במסגרת המערך לתמיכה בילדים ומתבגרים חולי IBD (מחלות מעי דלקתיות, וביניהן קרוהן), אנו משיקים קו טלפוני לתמיכה וסיוע, אשר יופעל על ידי אמהות בהתנדבות. זמני הפעילות: ימי שני, בין השעות 13:00-16:00, בטלפון: 03-5028487

  • חולקו פרסי "העובד המצטיין" במרכז הרפואי

   בטקס שנערך בפעם ה-6 ברציפות, חולקו פרסים ע"ש פרופ' יחזקאל קישון, מייסדו של מכון הלב ב-'וולפסון'. העובדים המצטיינים שזכו בכבוד: ד"ר חוסיין אבו-ודס, רופא בכיר בחדר המיון; חסן גוטי, סגן רכז אלונקאים; אליונורה קורייב, אחות ממחלקה פנימית ד'; דורה חביביאן, אחות ביחידה לטיפול נמרץ לב; ומורן כוכב, מזכירתה של סגנית מנהלת המרכז הרפואי

  • שיתוף פעולה עם המשרד לאזרחים ותיקים

   בחודש אוקטובר הקרוב יצוין "חודש הקשיש", ולרגל המאורע תוקם "דירה בטוחה לדוגמא" בחצר המרכז הרפואי 'וולפסון'

  • "חודש הקשיש" ב-'וולפסון'!

   החל מיום ג', ה-8 באוקטובר ועד לסיום החודש יתקיימו במרכז הרפואי הרצאות, סדנאות ופעילויות שונות למען בני גיל הזהב, במטרה לשפר את המודעות לסכנות ועזרי בטיחות בהם ניתן להשתמש

  • כנס בנושא מיאלומה

   ביום שלישי הקרוב (15 באוקטובר) בשעה 16:00 יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' כנס בשיתוף אמ"ן - עמותת חולים במחלת המיאלומה - שיעסוק במחלה, בדרכי טיפול עכשוויים ועתידיים, ובעוד מגוון נושאים. הכניסה חופשית, הקהל הרחב מוזמן

  עבור לתוכן העמוד