חיפושדלג על חיפוש

"ניתן לאבחן את מחלת הפרקינסון ביותר מ- 90 אחוז מהחולים"

המרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון יקיים מפגש לחולי פרקינסון.

מומחים בתחום יספרו על החידושים והטיפולים המוצעים כיום באספקטים השונים של הפרקינסון.

יום רביעי, 16 במרץ 2016, בשעה 15:00, באודיטוריום במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון

המרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון יקיים מפגש לחולי פרקינסון במהלכו מומחים בתחום יספרו על החידושים והטיפולים המוצעים כיום באספקטים השונים של הפרקינסון.
המפגש יתקיים ביום רביעי, 16 במרץ 2016, בשעה 15:00, באודיטוריום במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון בחולון.

המפגש פתוח לקהל הרחב ללא תשלום. יש להירשם מראש בטלפון: 052-8821348

במהלך המפגש יועלו הנושאים הבאים:

סקירה של אספקטים נוספים לטיפול במחלה מתקדמת – מעבר לתרופות – הפיזיותרפיסט אריה ליברמן, מנהל שירות הפיזיותרפיה בוולפסון וד"ר עידו שטראוס, אחראי על שיטות טיפול נוירוכירורגי בהפרעות תנועה איכילוב

טיפולים מתקדמים במחלת הפרקינסון – גירוי דופמינרגי מתמשך - ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

טיפול מתקדם כירורגי - קוצב למוח ולחוט השידרה, משאבה עם בקלופן לגב - ד"ר עידו שטראוס, מומחה לנוירוכירורגיה בי"ח איכילוב.

טיפולי עזר לכאבים - שיטות וחומרים - ירון טל, יועץ זנים והדרכה לשימוש בקנביס רפואי, חברת Better.

בוטוקס כטיפולד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

עמותת הפרקינסון - כתובת עבור חולי הפרקינסון ובני משפחותיהם - ריקי נבון, מנכלי"ת עמותת פרקניסון בישראל.
 
פאנל שאלות ותשובות - ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, מנהלת מרפאת הפרעות תנועה בי"ח וולפסון.

  
     ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ פרופ' מיגל שוורץ
, רופא בכיר, מח' נוירולוגיה במרכז הרפואי ע"ש א.וולפסון, אומר: "מחלת פרקינסון הינה מחלה ניוונית מתקדמת של המוח שמתאפיינת בעיקר בסימנים קליניים כגון: רעד בגפיים (רעד במנוחה), נוקשות של שרירים והאטה בפעילויות מוטוריות. כיום רמת הדיוק של הבדיקות החדשות היא די גבוהה וניתן לאבחן את מחלת הפרקינסון ביותר מ- 90 אחוז מהחולים. נכון להיום, אין כל הוכחה הקושרת בין מחלת הפרקינסון לבין גורמים סביבתיים. מלבד מקרים מעטים בהם נמצא קשר גנטי מובהק, מחלת הפרקינסון הינה מחלה אידיופטית – דהיינו מאטיולוגיה (מגורם) לא ידועה. בשנים האחרונות הופיעו תרופות שמטרתן לשפר את הסימנים הקליניים של המחלה ולנסות להאט את קצב ההתפתחות הטבעית שלה. נכון להיום, אין עדיין הוכחות חד משמעיות שהטיפולים החדישים משנים את ההתקדמות הטבעית של המחלה. ואולם, עבודות שונות הראו שאצל חולים בשלבים הראשונים של המחלה שקיבלו את התכשירים הללו, חל שיפור של התפקוד המוטורי בלי כל צורך בהוספת טיפול בל-דופה. שיפור זה נמשך לתקופה בת מספר שנים. פירוש הדבר שהטיפולים החדישים הצליחו לדחות את הצורך בתחילת השימוש בתכשירי ל-דופה. ניתן לומר שיתכן שאבחון מוקדם של מחלת הפרקינסון יאפשר התחלת טיפול מוקדם באמצעות תכשירים שמטרתם - שיפור תפקוד החולה ודחיית הצורך בטיפול בתכשירי ל-דופה".


בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד