חיפושדלג על חיפוש

"יום ללא עישון" התקיים ב'וולפסון'

"יום ללא עישון" התקיים ב'וולפסון' (הגדל)

האירוע הופק ביוזמתם של הנהלת המרכז הרפואי בראשותו של ד"ר יצחק ברלוביץ' וחברי הוועדה המוסדית לקידום הבריאות, בהובלתם של פרופ' חוליו ויינשטיין, מנהלת הסיעוד הגב' לידיה ריחני ומרכזת קידום הבריאות הגב' יוליה ירושלמסקי.
באירוע זה שיתפו פעולה יחדיו גורמים מקדמי בריאות רבים , כגון:

← משרד הבריאות , המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות בניהולה של הגב' ניבה מנור ומקדמת בריאות ארצית הגב' לילך מלוויל.

 המחלקה לשירותי התזונה והדיאטה בראשותה של הגב' ענת לוי ומערך המזון של המרכז הרפואי בניהולו של מר זיו דורון שהעניקו לקהל העובדים והמבקרים המלצות לאורח חיים בריא, תזונה נבונה, חשיבות הפעילות הגופנית, שמירה על משקל גוף תקין ועוד.   במקום בוצעו בדיקות BMI  ללא עלות ע"י צוות סטאז'ריות לתזונה, ניתנו חומרי הסברה שהופקו ע"י משרד הבריאות, מועצת הצמחים ועמותת אנונימוס ודוכן העמוס במיטב הפירות והירקות הוצע להנאת המבקרים.


מחלקת ראות בניהולו של פרופ' אורן פרוכטר. ד"ר גרוסמן אנה והגב' מלכה גינודי ביצעו במקום בדיקת ריכוז פחמן דו חמצני בראות המעשנים ללא עלות, נתנו המלצות לגמילה ורשמו לסדנאות הגמילה מעישון שמאורגנות עבור עובדי המרכז הרפואי   ע"י מערך מוסדי לקידוםהבריאות ומחלקת הדרכה בניהולה של הגב' טל בונדי
    

← מרפאת פה ולסת בניהולו של ד"ר יניב דגן והגב' לינדה ליבקינד. הגב' גיטמן תמרה העניקה לבאי האירוע הסבר אודות פעילות המרפאה ורשמה עובדים לבדיקה ללא עלות במרפאה.
      

← רופאים סטאז'רים שנתנו ייעוץ רפואי לקידום הבריאות הכללית והרפואה המונעת בעזרת חשיפת הקהל לאתר "שווה בדיקה", שהוקם ביוזמת מנהל 'וולפסון' ד"ר יצחק ברלוביץ', בשיתוף עם פרופ' חווה טבנקין וד"ר רבקה שפר שזכה בפרס פינקלר למדע 2014 בגין פיתוח   יישום חדשני בתחום המידע) .
     

← בית הספר לסיעוד ע"ש א. וולפסון בניהולה של ד"ר שרה ניסים . צוותי סטודנטים בהובלתן של הגב' שרה ג'בארין, הגב' זויה למברג והגב' מאירה זומר חילקו חומרי הסברה והדריכו את פוקדי המרכז הרפואי לאורח חיים בריא וחשיבות הימנעות מעישון אקטיבי ופאסיבי.
     

עמותת ידידים של המרכז הרפואי בהובלתם של מר בן חור ירושלמי והגב' חנה גוכשטט בשיתוף פעולה עם צוות הליצנים הרפואיים בניהולו של מר דוד שילמן שדאגו לצבוע את האירוע בצבעים ססגוניים במיוחד.

← האגודה למלחמה בסרטן (מתנדבי סניף חולון) בהובלתן של ד"ר אביטל פאטו בן ארי והגב' יונה אלון שחשפו את באי המרכז לחשיבות הגמילה מעישון כדרך למניעת מחלת הסרטן.

← מר ריפעת טורק (ג'ימי), שחקן מיתולוגי בנבחרת ישראל בכדורגל ומר חסן גוטי שעמדו לרשותם של דוברי השפה הערבית.

פרופ' חוליו ויינשטיין וריפעת טורק (ג'ימי)


 
← קופות החולים: מכבי שירותי בריאות (מקדמת בריאות מחוזית הגב' סמדר אלינסון ), שירותי בריאות כללית (מקדמת בריאות מחוזית הגב' לאה וייץ) וקופת חולים מאוחדת (מקדמת בריאות מחוזית הגב' צביה קסל ). נציגי הקופות העניקו לקהל הרחב את המידע אודות   פעילויות הקופות למען הגמילה מעישון ומניעת נזקיו, והזמינו את המבוטחים המעשנים להירשם לסדנאות הגמילה מעישון.
     
 ← ניהול ארגוני של היום הובל ע"י רכז בכיר מר ברק נונא ומר עוזי לוי.

במהלך היום סיירו ברחבי המרכז הרפואי צוותי "קומנדו עישון" ביוזמת האדמיניסטרציה של המרכז הרפואי, בניהולו של שלום נויפלד וסגניתו, רחלי אסא. צוותים אלה כיוונו את ציבור המעשנים אל פינות העישון המוסדרות והפנו את תשומת ליבם של המבקרים לאכיפה המוגברת בתחום העישון במקומות האסורים.

באירוע ביקרו נציגי משרד הבריאות מר חיים גבע (מרכז תכנית מניעת עישון ארצי) והגב' לילך מלוויל (מקדמת בריאות ארצית). 

 


 
 קרדיט לתמונות: ברק נונא, יוליה ירושלימסקי


בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד