חיפושדלג על חיפוש

רשת ב': ד"ר ברלוביץ' - האם תיירות המרפא רצויה למערכת הבריאות הישראלית, או לא? ("סדר יום" עם קרן נויבך)

להאזנה: http://www.ifat.com/VT/Trans.aspx?ID=6010200&CID=31228352

 

הראיון עסק בשאלה האם תיירות המרפא רצויה או לא למערכת הבריאות הישראלית?

 

לצדו של ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל המרכז הרפואי, התראיין ד"ר רן הלפרין, מנהל 'בילינסון', אשר ייצג את הדעה לפיה הכנסות תיירות המרפא חשובות לבתי החולים, והפעילות עצמה כמעט ואינה פוגעת במטופל הישראלי.

 

ד"ר ברלוביץ ייצג את הדעה הנגדית, ובין היתר אמר:

 

"אי אפשר מצד לבוא ולהגיד שאנחנו מתנגדים לשר"פ, אבל אם אתה אזרח לא ישראלי, אז אתה כן תקבל פה שר"פ. מה זה בסופו של דבר תיירות מרפא, זה שר"פ לכאלה שיש להם דרכון ממזרח אירופה. זאת אומרת, שאם אתה ישראלי אז לא תקבל שר"פ, אבל אם אתה מגיע ממזרח אירופה, תקבל... במחירים מיוחדים ובתנאים מיוחדים. או יותר חמור, בעצם אם ישראלי רוצה לקבל היום שר"פ בבלינסון, כל מה שהוא צריך לעשות זה להראות את הדרכון הרוסי שלו או הפולני שלו, ואז יש להניח שאפשר להבדיל בינו לבין פולני אחר שלא מדבר עברית ואז הוא הופך להיות למקבל שירות של תיירות מרפא".

 

"שר"פ לא פתרון למערכת הבריאות הציבורית, זה תירוץ של מישהו שבעצם לא רוצה להשקיע במערכת הבריאות הציבורית ולא נותן למערכת הציבורית את מה שמגיע לה, ומשתמש בטריקים האלה כדי לבוא ולהגיד, הנה יש לכם שר"פ, אתם לא צריכים כסף של המדינה. אנחנו כן צריכים כסף של המדינה. הנושא של התיירות מרפא לא יפתור את הבעיה של מערכת הבריאות הציבורית".

 

תמלול הראיון:

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד