חיפושדלג על חיפוש

סיפורו של דב אמוראי

לפני כ-12 שנה, בבדיקה שגרתית שבוצעה על-ידי אורולוג, נמצא כי בלוטת הערמונית אצלי מוגדלת מאד. נשלחתי מיידית לבצע בדיקת דם PSA, והתוצאה שהתגלתה הייתה 25 (!). עקב כך, בוצעה לי ביופסיה בבית החולים בילינסון. "לשמחתי", נמסר לי לאחר בדיקת המעבדה כי בלוטת הערמונית שלי נגועה בסרטן.

 

פניתי עם הממצאים למרפאתו של פרופ' עמי סידי, מנהל המחלקה לאורולוגיה במרכז הרפואי וולפסון. ונקבע לי תור דחוף לניתוח רדיקלי להסרת בלוטת הערמונית. פרופ' סידי וד"ר אלכסנדר ציביאן השתתפו בניתוח שנערך, כמובן, בהרדמה מלאה. עם סיומו, אושפזתי במחלקה לאורולוגיה, וזכיתי ליחס יוצא מן הכלל מצד כל אנשי הצוות.

 

עם שחרורי מאשפוז טופלתי גם על-ידי ד"ר הנרי הייאט, מנהל המכון לאונקולוגיה בוולפסון, ועברתי סדרת הקרנות. מאז אני מצוי במעקב תקופתי, מדי 3 חודשים בבדיקת PSA, והתוצאות? 0 - אפס, הודות להצלחת הניתוח כפי שפורט לעיל. 

 

מאז הניתוח עברו 12 שנה, ומדי פעם כשאני נמצא בטיפולים אחרים בוולפסון, אני נפגש במסדרון עם פרופ' סידי, והוא זוכר את שמי, שואל לשלומי ומדבר אלי בגובה העיניים. על כן, אני מכבד אותו לא רק כפרופסור - אלה בעיקר כבן אדם.

 

אני משתתף בקבוצת התמיכה בחולי סרטן הערמונית בוולפסון, בהנחייתו של מר אבי סרנגה, ונהנה מהרצאות מעניינות מאוד בתחום.

 

דב אמוראי

חולון

dovfina@012.net.il

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד