חיפושדלג על חיפוש

כריתת גידולי כליה תוך שימור הכליה

במסגרת השימוש המוגבר באמצעי הדימות (אולטרסאונד ו-CT), מתגלים יותר ויותר גידולים כליתיים בשלבים ראשוניים, לפני שגרמו לסימנים כגון דימום וכאבים, ובטרם הספיקו לשלוח גרורות.

 

בעבר, בנוכחות גידול כלייתי, היה מקובל לכרות את כל הכליה. אולם, בשנים האחרונות הוכח שניתוחים משמרי כליה - דהיינו, הוצאת הגידול בלבד תוך שימור הכליה - יעילים ובטוחים מבחינה אונקולוגית בדיוק כמו כריתת הכליה בשלמותה. לכן, במקרים המתאימים, נהוג כיום להוציא רק את הגידול הכליתי תוך כדי שימור הכליה. מדובר בניתוח יחסית מורכב שמבוצע במרבית המרכזים בארץ בחתך מותני, תוך חציית כל שכבות השרירים והשומן, ועד לגילוי וחשיפת הכליה.

 

במחלקה לאורולוגיה של המרכז הרפואי 'וולפסון' מבוצע ניתוח זה בגישה לפרוסקופית, כלומר - ללא חתך במותן. ניתוח לפרוסקופי מתקדם זה בוצע עד היום בהצלחה מרובה בעשרות חולים, ונכון להיום רוב גידולי הכליה מטופלים בלא שנדרש חתך מותני.

 

הניסיון הרב שהצטבר במחלקה לאורולוגיה מאפשר לחולים "להיפרד" מהגידול ולחזור במהירות לשגרה, ללא כל תופעות הלוואי המלוות ניתוח פתוח.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד