חיפושדלג על חיפוש

מרפאה ראומטולוגית


היחידה מטפלת במגוון דלקות המפרקים והמחלות הראומטולוגיות תוך מתן יחס אישי ומקצועי לכל מטופל.  

היחידה מקבלת מטופלים מכל קופות החולים.

המחלות הדלקתיות אינן מוגבלות למפרקים בלבד - ולעיתים פוגעות במערכות נוספות בגוף. רופאי היחידה המאמינים בראייה הוליסטית ולכן מטפלים במטופלים בראייה רחבה ובשיתוף פעולה של רופאים ממקצועות הרפואה השונים.

היחידה מקבלת מטופלים פרונטלית ויש גם אפשרות לביקורים בTELEMEDICINE במטופלים חוזרים. 

במסגרת אשפוז יום, היחידה מאפשרת מתן של טיפולים תוך ורידים, הזרקות מפרקים, הדרכות מקצועיות ועוד. כל זה בניהול משולב של רופאי היחידה והאחות גב' אסתר רבין.

היחידה המסונפת לאונ' תל אביב- מעודדת לימוד והכשרה של סטודנטים ומתמחים ברפואה וכן מחקר בתחום הראומטולוגי.

רופאי היחידה מקיימים שיתופי פעולה עם שאר רופאי המרכז הרפואי בטיפול במחלות רב מערכתיות  הדורשות מענה של רופאים מתחומי התמחות שונים - כדוגמת שיתוף פעולה עם המכון הגסטרואנטרולגי בחולי IBD, עם מכון הראות  בחולי סרקואידוזיס ודלקות מפרקים המערבות את הראות, עם מכון הלב בדלקת נשנית של קרום הלב ( פריקרדיטיס), עם המכון הנפרולוגי במחלות גלומרולריות כגון זאבת  וווסקוליטיס  , מכון הדימות בישיבות משותפות ועוד.

אנחנו מטפלים בין היתר במחלות הבאות: דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים פסוריאטית, דלקת מפרקים מקשחת, דלקת מפרקים קשורה למחלות מעי דלקתיות, דלקות מפרקים של הגיל המבוגר,  מחלת הסקלרודרמה, מחלת הזאבת והתסמונת הפוספוליפידית, דלקות שרירים, גאוט ומחלות קריסטלים נוספות , סרקואידוזיס, פריקרדיטיס נשנית,  מחלות מפרקים ניווניות ומחלות מפרקים הנגרמות על ידי גבישים,   קדחת ים תיכונית, מחלת בכצ'ט, תסמונות כאב  כרונית כגון פיברומיאלגיה, מחלות ניווניות של המפרקים  ומחלות נוספות בתחום.ניתן לקבוע תורים ליחידה הראומטולוגית בדרכים הבאות:

זימון תור מקוון ללא המתנה דרך האתר – https://zt.wmc.gov.il/wlZimon/search

וכן דרך WHASSAPP- בטלפון 0527241043

 בטלפון 035028111

או במייל:     zimuntorim@wmc.gov.il

 

לביקור ראשון ביחידה- נבקש להביא מכתב הפניה וכל חומר רפואי רלוונטי, כמו כן נבקש להביא בדיקות דם עדכניות כולל מדדי דלקת והדמיה רלוונטית. וכן טופס 17 רלוונטי.

 

לביקור חוזר ביחידה- נבקש להביא בדיקות דם עדכניות וכן טופס 17 רלוונטי.

 

היחידה ממוקמת בבניין מרפאות החוץ של בית החולים.

טרם ההגעה לתור יש להגיע למזכירות בקומת הקרקע של מרפאות החוץ.

ניתן לחנות ברחבי חניית בית החולים או ממול בית החולים בחניון אחוזת החוף - חניון הלוחמים.בצוות היחידה עובדים הרופאים הבאים:

ד"ר אמיר דגן- מנהל היחידה: בוגר לימודי רפואה באונ' העברית, בעל התמחות ברפואה פנימית מהמרכז הרפואי שיבא  והתמחות בראומטלוגיה במרכז הרפואי רמב"ם.
 "מטרתי היא לסייע לכל מטופל באשר הוא, תוך ראייה כוללת שלו, של  מחלתו, ושל כל הגורמים שעלולים להשפיע על  המחלה והצלחת הטיפול. חשוב לי לתת רפואה מקצועית ושירותית המותאמת אישית לכל מטופל".

ד"ר עודד שיינברג - מנהל שירות הראומטולוגי ביחידה: בוגר בהצטיינות של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א, סיים התמחות ברפואה פנימית באוניברסיטת YALE ובראומטולוגיה באוניברסיטת  HARVARD (מרכז רפואי  .(MASSACHUSETTS GENERALמשמש גם כיועץ מחוזי בראומטולוגיה של מחוז ת"א-יפו בכללית שירותי בריאות. זוכה בפרסי רופא מצטיין של כללית שירותי בריאות (2007) ומרכז רפואי וולפסון (2019).

ד"ר ג'ניפר בן שימול - רופאה בכירה ביחידה.

פרופ' ג'יזל גודארד – מנהלת מחלקה פנימית ג'  ורופאה בכירה ביחידה.

ד"ר הדי אורבך - מנהלת מחלקה פנימית ב' ורופאה בכירה ביחידה. שעות פעילות: יום  א'  08:30-13:00
                     ימים ב', ה'  10:00-12:15         
                     יום  ג'  08:30-14:00


טלפון במרפאה:  03-5028374/6


מייל:  zimuntorim@wmc.gov.il


פקס:  03-5028475


מיקום: בניין מרפאות חוץ, קומת קרקעטלפון לזימון תורים: 03-5028111


שעות זימון תורים:  א'-ה' 08:00-15:30מזכירת המרפאה:  זיוי מנדלסון


הטלפון של המזכירה:  03-5028374


המייל של המזכירה:  tor-yom@wmc.gov.ilאחות אחראית: אסתי רבין


טלפון האחות האחראית:  03-5028062

 

 


 

 אשפוז יום ריאומטולוגי

אשפוז יום ריאומטולוגי מהווה חלק אינטגרלי מהיחידה הראומטולוגית.    

במסגרת אשפוז היום ניתנים טיפולים לחולים עם דלקות מפרקים ומחלות ראמטולוגיות דלקתיות מכל קופות החולים – הכוללים בין היתר מתן תרופות תוך ורידי ותוך שרירי, הדרכות על תרופות, דיקור תוך מפרקי טיפולי ואבחנתי ועוד.

במסגרת הטיפול באשפוז יום החולים זוכים למעקב רפואי וסיעודי הדוק ומסודר תוך מתן הדרכה מותאמת אישית  על המחלות והטיפולים השונים. בין היתר ניתנים טיפולים בתרופות הבאות תכשירים ביולוגיים, ציקלופוספאמיד, אילומידין , עירוי גמא-גלובולין (IVIG) מגנזיום ועוד...

טרם מתן הטיפול באשפוז היום על החולה לסדר התחייבות על מול קופת החולים.

מיקום אשפוז יום ראומטולוגי- בנין מרפאות חוץ קומת קרקע.

*במידה והטיפול נמשך מעל ארבע שעות, יש להצטייד במזון ושתייה. במידת הצורך, ניתן להגיע עם מלווה.


ניתן לשלוח הפניות לאשפוז יום  לפקס: 
035028375

 

מפה

עבור לתוכן העמוד